default_mobilelogo
 
18 lipca 2016, poniedziałek
 
♦ POWITANIA W POLSCE
 
"Witamy w Polsce!
Już pierwsze grupy Pielgrzymów przyjechały do Polski! Jako pierwsza wylądowała grupa Ormian. Po długiej podróży zostali oni serdecznie przywitani na lotnisku przez Wolontariuszy Studni Jakubowej. Ta grupa została zakwaterowana w Sierpcu.
Kolejne grupy również przyleciały z Armenii. Pośród nich był również ksiądz Rafał Krawczyk, ksiądz katolickiego Kościoła ormiańskiego oraz nasz bliski Przyjaciel.
Kolejna grupa Ormian przyjechała do Przasnysza. Zostali oni bardzo serdecznie przywitani przez wolontariuszy i mieszkańców miasta. Wolontariusze przywitali gości głośnym śpiewem."
za: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia
Czujcie się jak u siebie!
Po długiej podróży do Przasnysza dotarła licząca 50 osób grupa Ormian z Gruzji z ks. Antonem na czele.
 
Przywitanie i rejestracja pielgrzymów - Ormian z Gruzji - w Przasnyszu.
       
 
         

         

Przywitanie grupy Ormian na lotnisku w Warszawie przez wolontariuszy Studni Jakubowej.
     

 
 
♦ JUŻ W DRODZE!
18 lipca
Ormianie w drodze na Światowe Dni Młodzieży -  na lotnisku w Tibilisi, przed podróżą do Mińska. Niedługo przywita ich Diecezja Płocka. Tą grupę przyjmie Sierpc i Pszasnysz. 
     

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej