default_mobilelogo

8 maja przypada święto Matki Bożej Pompejańskiej.

W Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej (Bazylika Matki Bożej Różańcowej w Pompejach) odmówiono tradycyjną modlitwę zwaną Supliką do Królowej Różańca Świętego. Ułożył ją budowniczy pompejańskiej świątyni, bł. Bartolo Longo, a wielokrotnie cytował Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae”. Suplika odmawiana jest w Pompejach dwa razy w roku: w październikowe święto Królowej Różańca i 8 maja. [TUTAJ tekst Supliki]

„W słowach napisanych przez bł. Bartolo Longo prawie 140 lat temu [1875 r.], zawarte są prośby, niepokoje, troski i pragnienia całej ludzkości. Głęboka miłość, jaką młody prawnik żywił do Matki Bożej, sprawiła, że mówił do Niej jak syn do matki. W ten sposób wyraził to, co każdy z nas nosi w sercu i co chciałby powiedzieć «najczulszej z matek», Tej, która wie, jak słuchać, jak przyjmować i która daje nam wszystkim swoją miłość". (abp Tommaso Caputo, papieski przedstawiciel dla sanktuarium w Pompejach)

Մայիսը Տիրամօր հետ. Փոմփէի Տիրամօր տօն
Ո՜վ Մայր, Քո աստուածային Որդուց ողորմութիւն աղերսիր մեզ համար եւ գթութեամբդ շահիր մեղաւորների սրտերը: Նրանք մեր եղբայրներն ու քոյրերն են եւ Քո զաւակները, ովքեր արիւն են արժէնում քաղցր Յիսուսի համար եւ տխրեցնում են Քո շա՜տ զգայուն սիրտը: Ցոյց տուր բոլորին, թէ ինչպիսին ես Դու, ո՜վ խաղաղութեան եւ ներողամտութեան Թագուհի: Ամէն

 
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej