default_mobilelogo

I Światowy Dzień Dzieci, pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe” będzie się odbywał równolegle w Rzymie i diecezjach na całym świecie. Ma na stałe wpisać się do kalendarza dorocznych wydarzeń w Kościele. Odbędzie się  25/26 maja, a wydarzenie przygotowuje Dykasteria Kultury i Edukacji. Ta pionierska inicjatywa stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jaki świat zamierzamy zostawić dorastającym obecnie pokoleniom.

„Wy wszyscy, dziewczynki i chłopcy, będący radością waszych rodziców i rodzin, jesteście także radością ludzkości i Kościoła” – tak zwraca się Papież do najmłodszych w specjalnym opublikowanym dziś [2.03.2024 r.] orędziu na I Światowy Dzień Dzieci (podpisane: Rzym, u Świętego Jana na Lateranie, dnia 2 marca 2024 roku). Franciszek w swoim tekście przedstawia proste wskazania, jak osiągać szczęście w życiu. Podkreśla, iż kieruje przesłanie zarówno do wszystkich, jak i do każdego z dzieci. 

» Pełny tekst Orędzia na I Światowy Dzień Dzieci (w 8. językach)

Նորին Սրբության ուղերձը Երեխաների Համաշխարհային I օրվա կապակցությամբ
«Ահա՛վասիկ, ամեն բան նոր եմ դարձնում»:

Ն. Ս. Ֆրանցիսկոս Սրբազան Քահանայապետը հատուկ ուղերձ հրապարակեց Երեխաների համաշխարհային I օրվա կապակցությամբ, որն, Երիտասարդության համաշխարհային օրվա օրինակով, անցկացվելու է Հռոմում այս տարվա մայիսին:Կազմակերպման և համակարգման հարցերով զբաղվում է Վատիկանի մշակույթի և կրթության վարչությունը: Ստորև ներկայացնում ենք ուղերձի ամբողջական տեքստը: (...)

» pełny tekst orędzia w j. ormiańskim (Ordynariat Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii i Europu Wschodniej) 

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej