default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu msza św. sprawowana była przez ks. Józefa Naumowicza za duszę śp. Janiny Ohanowiczowej w 40. rocznicę jej śmierci i za ordynariusza Ormian katolików w Polsce, kard. Kazimierza Nycza w dniu jego patrona, św. Kazimierza.
Był to także doroczny odpust w parafii Centralnej w dniu św. Grzegorza z Nareku. To jemu poświęcona była przede wszystkim homilia, ze wspomnieniem szczególnej roli jaką jego „Księga śpiewów żałobliwych” odgrywa w życiu Ormian i chrześcijan w ogóle.
Diakon Narek wraz z żoną przekazali na ręce ks. Józefa piękną, haftowaną chorągiew kościelną (chaczwar) z obrazem Matki Bożej i specjalną dedykacją dla parafii. Był także prezent (obrazek przedstawiający Ararat i klasztor Chor Wirap) i kwiaty dla ks. Józefa w związku z jego urodzinami.

100 lat Księże Józefie!

mag

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej