default_mobilelogo
WATYKAN
W watykańskim biurze prasowym 2 lutego 2024 r. zaprezentowano pierwsze Światowe Dni Dzieci. Odbędą się one 25/26 maja, a przygotowuje je Dykasteria Kultury i Edukacji. Ta pionierska inicjatywa stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jaki świat zamierzamy zostawić dorastającym obecnie pokoleniom. Chodzi o umieszczenie dzieci w centrum i opiekę nad nimi. Wydarzenie pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe” będzie się odbywało równolegle w Rzymie i diecezjach na całym świecie. Ma na stałe wpisać się do kalendarza dorocznych wydarzeń w Kościele. 
Ogłoszenie przez Papieża Światowych Dni Dzieci stanowiło ogromną niespodziankę. Papież wpadł na ten pomysł po spotkaniu z 8 tys. dzieci, które w listopadzie odbyło się w watykańskiej Auli Pawła VI. W przygotowania włączyła się Wspólnoty Świętego Idziego. Prefekt Dykasterii Kultury i Edukacji nazwał te Dni wspólnotowym doświadczeniem Kościoła, tak bardzo potrzebnym w naznaczonym podziałami świecie. 

Ներկայացուեցաւ Մանուկներու Համաշխարհային առաջին Օրը
2024ի Մանուկներու համաշխարհային առաջին Օրուան բնաբանը պիտի ըլլայ Աստուածաշունչէն քաղուած «Ահա ես ամէն բաները նոր կը դարձնեմ» լուսաւոր հատուածը որ Օրուան նուիրուած նշանաբանին մէջ պատկերացուած է մանուկներու ձեռքերու գոյնզգոյն հետքերով, որոնք կը ներկայացնեն նաեւ մշակոյթներու բազմազանութիւնը։ (...)

» cały artykuł w j. ormiańskim  

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej