default_mobilelogo

Zapraszam na Mszę św. w obrządku ormiańskim

w niedzielę 21 stycznia o godzinie 13.00
w kościele na warszawskich Bielanach,
Lasek Bielański, ul. Dewajtis 5
(zamiast Mszy św. w kaplicy na ul. Łazienkowskiej).

Będziemy modlić się w intencji śp. ks. wardapeta Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a także dziękować Bogu za jego owocną i długą posługę (ponad 20 lat) wśród Ormian i dla Ormian w Polsce. Tę posługę sprawował na terenie całego kraju. Był swoistym liderem Ormian polskich, ich najbardziej znanym przedstawicielem.

Na podsumowania tej posługi przyjdzie czas. Chciałbym jednak, byśmy w tę niedzielę przedstawili po Mszy św. kilka wspomnień i świadectw, ogólnych bądź osobistych, związanych z pracą i obecnością śp. ks. Tadeusza w środowisku ormiańskim. Chętni do zabrania głosu proszeni są o zgłoszenie się przed Mszą Świętą. Można przesłać świadectwa pisemne (na mój adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), by mogły być odczytane w kościele.

Zapraszam serdecznie także do udziału on-line. Wystarczy wejść na stronę parafii www.lasbielanski.pl i zaznaczyć zakładkę „Transmisja Mszy Świętej na YouTube”lub na stronie YouTube wpisać: Las Bielański msza online.

18 stycznia będę sprawował wraz z klerykami ormiańskimi egzekwie ormiańskie
podczas Mszy św. pogrzebowej 
w Radwanowicach i na cmentarzu w Rudawie.

Z serdeczną pamięcią w modlitwie
Ks. Józef Naumowicz

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej