default_mobilelogo

W dniach 5, 6 i 7 stycznia 2024 r. z okazji Święta Astwacahajnutjun - Objawienia i Chrztu Pańskiego - w czterech miastach naszych parafii zostały zostały odprawione przez ks. prof. Józefa Naumowicza, duszpasterza ormiańskokatolickiej parafii centralnej oraz południowej, uroczyste msze św. z obrzędem święcenia wody.
W tym roku we Wrocławiu ks. Józef Naumowicz odprawił mszę świąteczną w sam dzień 6 stycznia, czyli wtedy gdy ormiański Kościół katolicki świętuje Objawienie Pańskie (Astwacahajtnutiun) i chrzest Jezusa w Jordanie. Ksiądz przyjechał do Wrocławia wraz z dwoma ormiańskimi klerykami z Gliwic, gdzie o godz. 11.00 odprawił mszę św. (a poprzedniego popołudnia, w piątek 5 stycznia – w Krakowie). 
Ostatnia, to msza św. w Warszawie, 7 stycznia o godz. 11.00 w kaplicy przy ul. Łazienkowskiej.

Poniżej linki do relacje z niektórych świątecznych liturgii.

PARAFIA POŁUDNIOWA,
KRAKÓW, 5 I 2024
» więcej
PARAFIA POŁUDNIOWA
GLIWICE, 6 I 2024
PARAFIA POŁUDNIOWA,
WROCŁAW, 6 I 2024
» relacja, galeria zdjęć
PARAFIA CENTRALNA,
WARSZAWA, 7 I 2024
» relacja, zdjęcia

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej