default_mobilelogo
„Błagam o zakończenie operacji wojskowych, z ich przerażającymi następstwami w postaci niewinnych ofiar cywilnych, oraz o zaradzenie rozpaczliwej sytuacji humanitarnej poprzez otwarcie drzwi dla przybywającej pomocy. Niech nie będzie dalszego podsycania przemocy i nienawiści, ale niech zostanie wszczęte rozwiązanie kwestii palestyńskiej poprzez szczery i wytrwały dialog między stronami, poparty silną wolą polityczną i wsparciem wspólnoty międzynarodowej” – apelował Ojciec Święty.
Franciszek podkreślił, że wpatrując się w Dzieciątko Jezus błaga o pokój dla Ukrainy. „Odnówmy naszą duchową i ludzką bliskość z jej udręczonym narodem, aby dzięki wsparciu każdego z nas mógł odczuć konkretność Bożej miłości” – apelował.
W kontekście wojen i konfliktów zbrojnych oraz niestabilności politycznej i społecznej, które są obecnie na świecie, Ojciec Święty apelował o pokój i stabilizację w Syrii, Jemenie, Libanie, Armenii, Azerbejdżanie, Sudanie, Kamerunie, Demokratycznej Republice Konga, Sudanie Południowym, na Półwyspie Koreańskim oraz w regionie Sahelu i Rogu Afryki.

«Թող մօտենայ Հայաստանի և Ազրպէյճանի միջև վերջնական խաղաղութեան օրը...». Ֆրանչիսկոս Պապ
“«Թող մօտենայ Հայաստանի և Ազրպէյճանի միջև վերջնական խաղաղութեան օրը. Թող զայն խրախուսեն` մարդասիրական նախաձեռնութիւններու շարունակութիւնը, տեղահանուածներու վերադարձը իրենց տուները օրինական և ապահով պայմաններու մէջ, ինչպէս նաև իւրաքանչիւր համայնքի կրօնական աւանդոյթներու և պաշտամունքի վայրերու նկատմամբ փոխադարձ յարգանքը»։”

» artykuł w j. ormiańskim

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej