default_mobilelogo
WATYKAN

„Weselcie się nadzieją”

14 listopada 2023 r. zostało opublikowane orędzie Papieża Franciszka na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który będzie pod hasłem „Weselcie się nadzieją” (Rz 12, 12) w Seulu w 2027 r., oraz z okazji Jubileuszu Młodzieży w Rzymie w 2025 r. (podpisane: w Rzymie, u św. Jana na Lateranie, dnia 9 listopada 2023 roku, w święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej).
Papież podkreśla, że hasło ŚDM „Weselcie się nadzieją” (Rz 12, 12) jest wezwaniem św. Pawła skierowanym do wspólnoty w Rzymie, w czasie gdy stawiała ona czoła poważnym prześladowaniom.
"Nadzieja jest podsycana przez modlitwę. (...). Nadzieja jest podsycana naszymi codziennymi wyborami." 
Młodość to czas pełen nadziei i marzeń. Jednak obecnie w życiu wielu osób, w tym także ludzi młodych, nadzieja zdaje się być wielką nieobecną. Jak w takiej sytuacji można doświadczyć radości i nadziei, o których mówi św. Paweł? - pyta Papież i daje konkretne odpowiedzi. (...)

» cały artykuł         » pełny tekst orędzia (w 8. językach)
» 
«Յոյսին մէջ ուրախ» (Հռով.12,12) Ֆրանչիսկոս Պապին Երիտասարդներու Համաշխահային 38րդ Օրուան պատգամը
(
art. w j. ormiańskim, 
Vatican News)

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej