default_mobilelogo

Ten sam dzień, ta sama godzina, wspólna modlitwa z udziałem najmłodszych z całego świata. 18 października 2023 r. kolejna edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” zainicjowanej przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN). W tym dniu, o godz. 9.00, na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju. W kampanię licznie włączają się parafie, szkoły, przedszkola, pojedyncze klasy oraz całe rodziny.
Modlitewna inicjatywa ma na celu przywrócenie wiary w moc modlitwy. Ogólnoświatowa kampania jest zaproszeniem by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój.
Pomysł akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” narodził się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Podczas gdy kilkoro dzieci odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektóre z obecnych tam kobiet przeżyły głębokie doświadczenie obecności Matki Bożej. To przywołało u nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który widząc grupę dzieci odmawiających różaniec powiedział: „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Spontaniczna modlitwa szybko rozprzestrzeniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie przejęła organizację całego wydarzenia.
W 2022 r. na różańcu 18 października modliło się 840 tys. dzieci ze 140 krajów świata.     

» więcej o kampanii         » artykuł w j. ormiańskim (Vatican News)
 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej