default_mobilelogo
PARAFIA POŁUDNIOWA

 

Wrocław, kościół Bożego Ciała, 23 września 2023 roku. Sophia, córka Araks i Mateusza Białasów przyjęła sakrament Chrztu Świętego i Bierzmowania z rąk księdza Józefa Naumowicza w obecności kleryków Aharona i Elizeusza oraz najbliższej rodziny. Rodzicami chrzestnymi byli Ani Asatryan i Vahe Asatryan.

Sophio, rośnij na Chwałę Pana  i pociechę rodziców!

Sophia – już jako pełnoprawny członek Kościoła, wraz z nami wszystkim – po raz pierwszy wzięła udział w Przenajświętszej Ofierze, sprawowanej przez ks. Józefa Naumowicza bezpośrednio po udzieleniu sakramentów. W celebrze uczestniczył ks. Kazimierz Sroka – proboszcza parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu, który podczas tej mszy św. modlił się w intencji niedawno zmarłego Krzysztofa Bieleckiego. I, jak zwykle, śpiewał chór Wrocławscy Madrygaliści pod dyrekcją Haliny Zwiercan – który też, już po zakończeniu mszy, dał nam krótki koncert, którego, wraz z księżmi, z przyjemnością wysłuchaliśmy.

 Sobotnie świętowanie zwieńczyło spotkanie przy kawie, herbacie, słodyczach i owocach w kościelnej salce na piętrze.

Romana Obrocka

 » galeria zdjęć

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej