default_mobilelogo

Znaczek ma wartość 1,30 euro i przedstawia reprodukcję obrazu św. Nersesa Sznorhali z 1944 r., znajdującego się w Papieskim Kolegium Ormiańskim w Rzymie.
„Watykan wraz z Kościołem ormiańskim upamiętnia 850. rocznicę śmierci św. Nersesa Sznorhali (1102-1173), jednej z wybitnych postaci Kościoła ormiańskiego i całego chrześcijaństwa”. Tymi słowami przedstawiono specjalny znaczek i kartkę pocztową Poczty Watykańskiej, poświęcone tej  rocznicy, które zostały wydane i wprowadzone do obiegu z dniem 21 września 2023 r., co zbiega się z Dniem Niepodległości Republiki Armenii.
Rozmiar znaczka to 40 x 30 mm, rozmiar kartki: 180 x 110 mm. Wydano w nakładzie 36 000 egzemplarzy.

*

Սուրբ Ներսէս Շնորհալիի մահուան 850-ամեակին նուիրուած յատուկ դրոշմաթուղթ և գեղաթերթիկ Վատիկանի նամակատունէնԴրոշմաթուղթը ունի 1,30 եւրոի արժէք եւ կը պատկերացնէ` 1944ին իտալիացի Մարիօ Պարպերիսի Սուրբ Ներսէս հայրապետի նկարին վերարտադրութիւնը, որ պահպանուած է Հռոմի Լեւոնեան Քահանայապետական Վարժարանի մէջ։

 » artykuł w j. ormiańskim (strona Ordynariatu Ormiańskiego
Kościoła Katolickiego dla Armenii i Europy Wschodniej)


 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej