default_mobilelogo

Papież przywołuje postać św. Tomasza z Akwinu w liście, którym mianuje kard. Marcello Semeraro, prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, swym specjalnym wysłannikiem na obchody 700. rocznicy kanonizacji Akwinaty. Uroczystości odbędą się 18 lipca w miejscu śmierci świętego, czyli w opactwie Fossanova w centralnych Włoszech.
Przypomina, że przeżywamy obecnie trzy lata wielkich rocznic. W tym roku przypada 700 lat od kanonizacji św. Tomasza, w przyszłym roku minie 750 lat od jego śmierci, a w roku 2025 800 lat od jego urodzin. (za: Vatican News)

Ֆրանչիսկոս Պապ. «Սուրբ Թովմաս Աքուինացին եկեղեցւոյ մարդ՝ օժտուած մարդկային ու հոգեւոր մեծ իմաստութեամբ»
Սրբազան Հայրը ապա Սուրբերու դաստի վերատեսչութեան վերատեսուչ, կարդինալ Մարչելլօ Սեմերարոն նշանակած է իրեն յատուկ ներկայացուցիչ՝նախագահելու համար Fossanova, վանքին մէջ մատուցուելիք Սուրբ Պատարագին ուր «Տիրոջ մէջ ննջած է» Սուրբ Թովմասը։ (...)

» cały artykuł  w j. ormiańskim (Vatican News) 


Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej