default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA
Dzisiejsza msza św. była w Warszawie ostatnią przed wakacjami i wyjazdem ormiańskich kleryków – seminarzystów do domu, do Armenii. W homilii ks. Józef Naumowicz nawiązał bezpośrednio do Ewangelii św. Mateusza i słów Jezusa: „Syn Człowieczy jest Panem szabatu” (zob. ordynariat.ormianie.pl). Zwrócił uwagę na wartość w naszym życiu każdego aspektu  odpoczynku – fizycznego, psychicznego i duchowego oraz szczególnego dnia, jakim jest niedziela.
Ks. Naumowicz zapowiedział dwie msze św.: w Gliwicach i Wrocławiu w najbliższą niedzielę i modlitwy ormiańskie podczas Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia w Gdańsku.
Po mszy było miłe spotkanie przy kawie, herbacie i ciastach.
Tekst i fot. mag

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej