default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA
W niedzielę, 21 maja 2023 r. ks. Józef Naumowicz odprawił mszę św. w kaplicy przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie z udziałem Yeghishe czyli Elizeusza, Krzysztofa Jabłonki i subdiakonów: Aharona i Narka. Nawiązał do ewangelii, w której mowa była o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, skąd jej ormiańska nazwa „Druga Niedziela Palmowa”.
Po mszy św. Maria Mączyńska i Edward Mier-Jędrzejowicz przedstawiali historię swojego rodu – Jędrzejowiczów. Prezentowali archiwalia – dokumenty i fotografie oraz współczesne publikacje. Były też ciekawostki i pytania. To cenny cykl spotkań o rodzinach polskich Ormian zorganizowany przez ks. Józefa Naumowicza.

Tekst i fot. mag

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej