default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Msza św. w kaplicy Matki Bożej przy ul. Łazienkowskiej zgromadziła naszą ormiańskokatolicką wspólnotę. Mszę sprawował jak zawsze ks. Józef Naumowicz. W homilii ksiądz nawiązał do dzisiejszej Ewangelii i przypominał o potrzebie pomocy najsłabszym, samotnym, o potrzebie szczerej, pełnej pokory modlitwy.
Msza św. była wyjątkowa – ks. prof. Józef Naumowicz był dzisiejszym solenizantem, otrzymał od parafian życzenia imieninowe i bukiet 7 róż. Ilość róż nie była przypadkowa, właśnie w marcu mija siódma rocznica posługi księdza Józefa Naumowicza dla Ormian katolików. Był również imieninowy tort, odśpiewane 100 lat, a Basia Woźniczko ofiarowała 
Księdzu obraz z symboliczną hostią.

mot

Również, z okazji Imienin, składamy Księdzu najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych błogosławieństw i radości każdego dnia!

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej