default_mobilelogo
 W sobotę 11 czerwca 2022 r. W katedrze wrocławskiej odbyła się beatyfikacja 10 sióstr elżbietanek - Siostry Marii Paschalis Jahn i 9 towarzyszek - zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 r.
Mszy przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. W kazaniu zaznaczył, że elżbietańskie męczenniczki stanowi żywą reprezentację dziesięciu mądrych panien z ewangelicznej przypowieści według św. Mateusza. Szły one na spotkanie Pana z płonącymi lampami. Ich świadectwo jest słowem miłości, znakiem miłosierdzia i całkowitego oddania się boskiemu Oblubieńcowi.
Siostry ginęły w różnych miejscach i okolicznościach. Połączyło je to, że w obliczu zagrożenia życia, bohatersko broniły czci swojej i swoich podopiecznych.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej