default_mobilelogo

ŚWIĘTO WNIEBOWZIĘCIA MATKI BOŻEJ
- Վերափոխումն Սուրբ Աստուածածնի -
jedno z pięciu głównych świąt w roku ormiańskim.

MSZA ŚWIĘTA W OBRZĄDKU ORMIAŃSKIM
15 SIERPNIA 2021 R. O GODZ. 9.00

w kościele pokamedulskim na warszawskich Bielanach, ul. Dewajtis 5.

Po Mszy świętej, zgodnie z piękną tradycją ormiańską –
uroczyste poświęcenie winogron, a także ziół i kwiatów.

Uwaga: w bielańskim kościele może modlić się razem wielu wiernych z zachowaniem rygorów sanitarnych (nagłośnienie i telebim są także na zewnątrz kościoła).

Liturgia będzie też transmitowana:
» strona internetowa parafii www.lasbielanski.pl
» fanpage parafii, pod adresem: www.facebook.com/Lasbielanski
Mszalik do liturgii ormiańskiej dostępny TUTAJ   

֎  ֎ ֎

Zapraszam także już teraz na wielką uroczystość w następną niedzielę, 22 sierpnia w Gdańsku o godz. 12.00 - na Mszę św. w kościele św. Piotra i Pawła, ul. Żabi Kruk, której będzie przewodniczył arcybiskup gdański Tadeusz Wojda.
Przy okazji obecności ks. arcybiskupa chcemy wyrazić wdzięczność ks. prałatowi Cezaremu Annusewiczowi za 26 lat jego posługi parafianom, Ormianom i kresowiakom i sprawowania funkcji proboszcza ormiańskokatolickiego.

Z radością informuję także, że Związek Ormiański w Gdańsku zorganizował Dni Ormiańskie w Gdańsku w dn. 7-23 sierpnia, połączone z wieloma oryginalnymi koncertami oraz innymi uroczystościami i atrakcjami (program NA PLAKACIE W POPRZEDNIM ARTYKULE).

Z całego serca zapraszam w tę niedzielę na Bielany i w następną – do Gdańska!

Z serdeczną pamięcią w modlitwie
ks. Józef Naumowicz

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej