default_mobilelogo
ARMENIA

W Kościele katolickim w Armenii podczas wakacji wiele się dzieje. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w różnych zajęciach i obozach organizowanych przez Ordynariat tego Kościoła w Centrum Ormiańskiego Kościoła Katolickiego kard. Aghajaniana w wiosce Toros w pobliżu Giumri (prow. Szirak).
SZKOLENIE DLA MINISTRANTÓW. W dniach 28-30 czerwca 2021 r. odbyło się tam trzydniowe szkolenie dla ministrantów. Uczestniczyło w nim ok. sześćdziesięciu młodych ludzi z różnych wspólnot katolickich Armenii. Młodzi chłopcy brali udział w mszach św. i spotkaniach, które prowadził ks. Karnik wraz z czterema innymi księżmi, a także w lekcjach śpiewu. Uczestnicy obozu zapoznali się również ze sprzętami liturgicznymi i strojami. Każdego dnia odprawiana była Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Wieczorem razem się modlono, oglądano filmy.
LETNI OBÓZ DLA DZIECI. Odbyły się trzy tygodniowe turnusy obozu w dniach: 5 - 11.07, 12 - 18.07, 19 - 25.07. W sierpniu odbędą się kolejne.
Na obozie odprawiane były Msze św., a na pierwszym turnusie 10 lipca jedenaścioro dzieci przyjęło sakrament chrztu i bierzmowania. Z kolei podczas trzeciego turnusu świętowano uroczyście urodziny uczestników ostatniego turnusu, Nareka i Dikrana!
V DNI MŁODZIEŻY ORDYNARIATU (Ordinariate Youth Day V). A w dniach 1-5 sierpnia 2021 r. odbędą się, również w Centrum Ormiańskiego Kościoła Katolickiego kard. Aghajania w Toros, piąte już Krajowe Dni Młodzieży. Oficjalna ceremonia inauguracji V Dni Młodzieży zaplanowana jest na niedzielę 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 18:00. W spotkaniu wezmą udział młodzi ludzie w wieku 16-35 lat z różnych wspólnot ormiańskokatolickich w Armenii.
Dni Młodzieży potrwają tydzień, na który zaplanowano wiele wydarzeń duchowych i kulturalnych. Spotkanie to ma na celu wzmocnienie jedności Ormian katolików, rozwijanie ich świadomości wiary i tożsamości narodowej.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej