default_mobilelogo
ARMENIA

We wrześniu ubiegłego [2020] roku pisaliśmy o projekcie  „Kard. Aghajanian Hall” , wyremontowania sali im. Kard. Agadżaniana, części budynku Oratorium, projekcie niezmiernie ważnym dla - w większości katolickiej - społeczności Panik (prow. Szirak). Członkowie wspólnoty borykają się z wieloma problemami (o czym we wspomnianym artykule), a ormiańskokatolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny podejmuje różne inicjatywy, by pomóc w ich rozwiązywaniu.

Wspomniany projekt był jedną z nich. Ich inicjatorem i organizatorem jest proboszcz parafii w Panik, ks. Karnik Hovsepyan, protoarchimandryta ormiańskiego Kościoła katolickiego.

Projekt właśnie udało się zrealizować! Także dzięki wsparciu z Polski, do czego może nasz artykuł również się przyczynił...

Wczoraj dostaliśmy list od ks. Karnika z podziękowaniem i z zaproszeniem na ceremonię otwarcia "Aghajanian Hall” 30 maja 2021 r. w Panik, którą patronatem objął abp Rafał Minassian, Ordynariusz Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europu Wschodniej.

Ks. Karnik Hovsepyan napisał m.in.: "Dziękuję Bogu. I wielkie podziękowania Polsce w osobach mons. Rafała Krawczyka i ks. Leszka Kryży* za wspieranie projektu. Módlcie się za Armenię."
____________

* Ks. Leszek Kryża pełni funkcję Dyrektora Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.  

» cały artykuł: "Projekt „Kard. Aghajanian Hall” - ważny dla społeczności Panik (prow. Szirak)"

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej