default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Serdecznie zapraszam do udziału w mszy św. ormiańskokatolickiej
W WARSZAWIE

W NIEDZIELĘ 10 LISTOPADA 2019 R. O GODZINIE 11.00
w kaplicy Matki Bożej, przy ul. Łazienkowskiej 14
 
Po Mszy św. spotkanie z
p. Joanną Czernichowską (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie)
i p. Agnieszką Pawlak (Muzeum Pałac w Wilanowie) na temat

"Renowacja katedry ormiańskiej we Lwowie” 

Z modlitwą – ks. Józef Naumowicz
Serdeczna prośba:
w tę niedzielę, w przeddzień Święta Niepodległości, będziemy modlić się za zmarłych Ormian, którzy od 1918 r. zapisali się w pamięci społeczności ormiańskiej w Polsce albo w pamięci poszczególnych rodzin.
Pragnę wspomnieć arcybpa J. Teodorowicza oraz ordynariuszy naszego obrządku po II wojnie światowej (Prymas S. Wyszyński, Prymas J. Glemp), ks. Kajetanowicza i innych księży oraz wiernych ormiańskich zmarłych na Syberii, zabitych w czasie II wojny światowej, także podczas rzezi wołyńskiej czy podczas obrony Lwowa w 1920, wreszcie zmarłych zasłużonych dla duszpasterstwa oraz dla wspólnot i organizacji ormiańskich w Polsce od 1945 aż do dzisiaj, ale także zmarłych z naszych rodzin.
Do soboty 9 XI będę zbierał informacje, kogo imiennie należałoby wspomnieć w tej modlitwie. Uprzejmie proszę o przesyłanie imion i nazwisk (ewentualnie z króciutką informacją o tej osobie) na mój adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć albo o podanie na kartce w niedzielę przed Mszą św.

»  harmonogram Mszy Świętych w Parafii Centralnej                                  » ogólnopolski harmonogram Mszy św.

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej