default_mobilelogo
 
19 lipca 2016, wtorek
 
CIECHANÓW
Około pólnocy dotarła do Ciechanowa kolejna grupa z Armenii. Na szczęście bariera językowa nie sprawiła żadnych problemów - wszyscy zostali prawidłowo zakwaterowani. Rodziny odebrały jswoich gości i pospiesznie udali się na kolację oraz nocleg, gdyż przed pielgrzymami dzień pełen przygód!
   

   
PŁOŃSK
Po południu mile wspólnie spędzony czas ze śpiewem i tańcami
     

     

 

Około
godziny 11.00 pierwsi pielgrzymi dotarli do Płońska. Jest to grupa Ormian z Libanu. Jest z nimi ks. Ghazar Bedrossian, proboszcz jednej z ormiańskokatolickich parafii w Bejrucie. Wolontariusze przywitali gości hymnem ŚDM i tańcem.
Jutro ok.14.00 przyjeżdżają następni pielgrzymi z Armenii. Ceremonia otwarcia o godz. 19.00 w parafii Św. Maksymiliana.

     

     

PRZASNYSZ
Pierwszy wspólny dzień z naszymi Gośćmi rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele farnym w Przasnyszu. Zaraz po niej udaliśmy się do Warszawy, by pokazać Ormianom naszą stolicę. W trakcie wspólnej wędrówki nawiązały się pierwsze przyjacielskie relacje - a to wszystko za pośrednictwem języka polskiego, ormiańskiego, angielskiego, rosyjskiego i.. migowego.
Poranna msza św. i wycieczka do Warszawy:
     
 
     

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej