default_mobilelogo
 
21 lipca 2016, czwartek
  
PŁOŃSK
Goście parafii św. Maksymiliana Kolbego na wycieczce w Warszawie - pozdrawiają z Placu Piłsudskiego.
Dzisiaj wolontariusze wraz z pielgrzymami wyruszyli do Warszawy. Nasi goście zwiedzili piękną stolicę Polski, nudy nie zabrakło! Pogoda nam dopisała, a na twarzach wszystkich ciągle towarzyszyły uśmiechy. Nasi goście wykazali dużo energii i również sami zachęcali nas do zabawy.
Jutro nasi pielgrzymi udają się na kajaki!
     
 
     
 
       
 
     
  
PRZASNYSZ
Dziś do południa wraz z naszymi Gośćmi wzięliśmy udział w Grze Miejskiej, która przybliżyła nam wszystkim osobę Patrona naszego miasta - św. Stanisława Kostki. Poszczególne drużyny miały do pokonania kilka stacji - m.in. śpiewali, szukali ukrytych przedmiotów, smażyli naleśniki, rysowali i przeszli nie lada tor przeszkód. Gra zakończyła się wspólną zabawą w "kawiarence" w MDKu.
     
 
     
 
      

Po grze miejskiej udaliśmy się pieszo do Rostkowa - rodzinnej miejscowości św. Stasia Kostki. W czasie drogi wspólnie modliliśmy się i śpiewaliśmy w języku polskim i ormiańskim a po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim. Po Mszy odbyło się ognisko, podczas którego zarówno Goście jak i nasi wolontariusze, prześcigali się w pomysłach na wspólne zabawy oraz prezentacje i nauke ojczystych tańców.
        
 
     
 
     
  
     
  
CIECHANÓW
Od godziny 10.00 na placu przy COEK-u odbywał się Piknik Rodzinny, na którym pielgrzymi integrowali się z wolontariuszami i innymi uczestnikami ŚDM. Grupa, która odwiedziła Ciechanów liczy ok. pięćdziesięciu pielgrzymów. Ponad 40 osób przybyło z Armenii oraz kilka z Peru. Goście z Peru przyjechali z ks. Pawłem Sprusińskim, misjonarzem pochodzącym z Ciechanowa.
     
  
SIERPC
RYPIN
  
Młodzież przybyła na ŚDM do Rypin i Sierpca, w tym pielgrzymi z Armenii, wspólnie spędzili dzisiejszy dzień w Skansenie Sierpeckim. Dziś ŚDM na ludowo i na folkowo - tak wygląda spotkanie w Skansenie Sierpeckim.
Wieczór był pełen modlitwy, śpiewu i radosnego uwielbiania Pana. Spotkanie zakończyła modlitwa Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo udzielane przez wielu kapłanów.
     
 
     
 
       
 
     
GOSTYNIN
Wycieczka do Torunia.
     
 
     
 
     

Msza św. w parafii św. Marcina w Gostyninie w obrządku ormiańskim, którą odprawił ks. Rafał Krawczyk.
 
NAGRANIE DUŻEGO FRAGMENTU MSZY ŚW.:
 
 
       
 
     
 
     
 
     
 
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej