default_mobilelogo
 
30 lipca 2016, sobota
 

Główne punkty programu pobytu Ojca Świętego:
  
08.30 WIZYTA W SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO;  09.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia;  09.15 Liturgia pojednania z udziałem młodzieży;  10.30 Msza Święta z Kapłanami, Zakonnicami, Zakonnikami, Osobami Konsekrowanymi i Seminarzystami z Polski
19.30 CZUWANIE MODLITEWNE Z MŁODZIEŻĄ - Kampus Miłosierdzia
 
 

Franciszek na Campus Misericordiae: nie mylmy szczęścia z kanapą!
2016-07-30 20:41, KAI / Kraków / KAI

O paraliżu naszych czasów - "myleniu szczęścia z kanapą", ogołacającym nas z wolności mówił Franciszek podczas sobotniego czuwania na Campus Misericordiae. Papież przestrzegł, przed życiem w uśpieniu, narkotycznym odurzeniu i otępieniu. Podziękował młodym za podzielenie się swoimi świadectwami, mówiąc, że są "żywym znakiem tego, co miłosierdzie chce w nas dokonać". Na wspólnej modlitwie z głową Kościoła zgromadziło się ponad 1,5 uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Publikujemy treść przemówienia Franciszka podczas czuwania z młodzieżą na Campus Misericordiae:
Drodzy młodzi,
Wspaniale jest być z wami na tym czuwaniu modlitewnym. Na zakończenie swego odważnego i poruszającego świadectwa Rand o coś nas poprosił. Powiedział nam: „Proszę was bardzo, byście modlili się za moją kochaną ojczyznę”. Historia naznaczona wojną, cierpieniem, utratą, kończąca się prośbą o modlitwę. Czy jest coś lepszego niż rozpoczęcie naszego czuwania od modlitwy?

 
Na Campus Misericordiae
   
 
   
 
Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
     
 
     
 
     
 
     
 
Pobiednik Wielki. Kolejny, czwarty, dzień katechezy i Msza św., którą celebrował ks. Rafał Krawczyk
       
 
       
 
      
 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej