default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA


SERDECZNIE ZAPRASZAM
na Mszę św. w obrządku ormiańskim

W NIEDZIELĘ 17 MAJA 2026 R. O GODZINIE 11.00
w kaplicy Matki Bożej
przy ul. Łazienkowskiej 14 w WARSZAWIE

Dlaczego ta 7. Niedziela Wielkanocna w liturgii ormiańskiej jest nazywana Drugą Niedzielą Palmową albo Kwietną - o tym w niedzielę!
I czy miesiąc maj w tej tradycji jest także poświęcony Matce Bożej ?

Z serdeczną pamięcią w modlitwie
ks. Józef Naumowicz
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej