default_mobilelogo

„Bądźcie przekazicielami nadziei” 
Starajcie się używać przekazu, który potrafiłby uleczyć rany naszego człowieczeństwa, który buduje mosty i przenika widzialne i niewidzialne mury naszych czasów
- apeluje Papież Franciszek w zaprezentowanym dziś orędziu na LIX Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Publikacja papieskiego orędzia (24 stycznia 2025 r.) na tegoroczny LIX Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zatytułowanego: „Dzielcie się z łagodnością nadzieją, która jest w waszych sercach”, zbiega się z rozpoczęciem Jubileuszu świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji – pierwszego dużego spotkania jubileuszowego w kalendarzu trwającego Roku Świętego. Prezentacja odbywa się we wspomnienie patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego.
W orędziu Papież podkreśla wielką rolę dziennikarzy i ich przekazu w budowie cywilizacji pokoju. „W naszych czasach, naznaczonych dezinformacją i polaryzacją, w których nieliczne ośrodki władzy kontrolują bezprecedensową masę danych i informacji, zwracam się do was ze świadomością, jak potrzebna jest – dziś, bardziej niż kiedykolwiek – wasza praca jako dziennikarzy i pracowników środków społecznego przekazu. Myśląc o tegorocznym Jubileuszu jako o czasie łaski, w tak niespokojnych czasach, chciałbym w tym Orędziu zaprosić was do bycia przekazicielami nadziei, zaczynając od odnowienia waszej pracy i misji według ducha Ewangelii” - pisze Franciszek.
 

Կ’երազեմ յոյս տուող հաղորդակցութիւն, կանգնեցնեք բառերուն պատերազմը. Ֆրանչիսկոս Պապ
Ընկերային Հաղորդակցութեան միջոցներու 59րդ համաշխարհային օրուայ առթիւ իր պատգամին մէջ Սրբազան Քահանայապետը յորդորած է լրատուամիջոցներու մասնագէտներուն փնտռել ու տարածել «բարութեան մէջ թաթխուած պատմութիւններ», որոնք «աշխարհը դարձնեն նուազ խուլ վերջիններու աղաղակին դիմաց»։ (...)

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej