default_mobilelogo

7 czerwca przypada 13. rocznica święceń kapłańskich ks. Rafała Krawczyka,
proboszcza Ormiańskokatolickiej Parafii Centralnej w Warszawie pw. św. Grzegorza z Nareku oraz proboszcza ormiańskokatolickich parafii w Armenii – Najświętszego Zbawiciela i Św. Krzyża w rejonie Ashotsk, prowincji Shirak.

Życzymy Księdzu z tej okazji dobrej i bogatej dalszej kapłańskiej drogi. Ku pożytkowi i radości nas wszystkich. Błogosławieństwa Bożego na każdy jej dzień. Przeżywania nadal kapłaństwa według słów św. Jana Pawła II: "Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa: kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim – a w szczególności najbardziej potrzebującym".

Realizacji planów, spełnienia marzeń, zdrowia. Wszystkiego najlepszego!

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej