default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Msza św. w obrządku ormiańskim

w najbliższą niedzielę 
14 maja o godz. 16.00
w Sulejówku pod Warszawą

– w dolnym kościele Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia,
ul. Żeromskiego 18 (parafia NMP Matki Kościoła).
Wejście od ul. Bogusławskiego.

» Po Mszy św., o godz. 17.00 - spotkanie z ks. Józefem Naumowiczem i Moniką Agopsowicz w Miejskim Domu Kultury  w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 (niedaleko kościoła), w którym będzie też mowa o książkach Moniki Agopsowicz o Ormianach na Pokuciu.

» Także finisaż zorganizowanej w Sulejówku wystawy:  „Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz (1864–1938) – wybitny polski kapłan i mąż stanu”.

» W sobotę 13 maja – Noc Muzeów, w którą włącza się co roku Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich. Warto odwiedzić wtedy siedzibę Fundacji, ul.  Świętojerska 12 (stałe wystawy ormiańskie) oraz dołączyć do spacerów z przewodnikami warszawskimi, śladami polskich Ormian po Starym Mieście.

 * * *

W kaplicy MB, ul. Łazienkowska 14, nasza niedzielna 
liturgia ormiańska – 21 maja, godz. 11.00.

                                                            Serdecznie zapraszam - ks. Józef Naumowicz 

»  harmonogram Mszy Świętych w Parafii Centralnej                                  » ogólnopolski harmonogram Mszy św.


Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej