default_mobilelogo

Wernisaż wystawy “Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz (1864–1938) – wybitny polski kapłan i mąż stanu” odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 19:30 w .Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A.

Jak piszą organizatorzy: “Społeczność ormiańskiego pochodzenia przez wieki wniosła bogaty wkład w pejzaż kulturowy, społeczny, gospodarczy Rzeczypospolitej, ponosząc wielkie zasługi na wielu polach.
Zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę, przybliżającą jej wybitnego przedstawiciela oraz historię, kulturę Ormian. Zrealizowana przez Monikę Agopsowicz i Armena Artwicha prezentowana była w kilkunastu miastach w Polsce. A teraz zagości w Sulejówku. (...)

zdjęcia ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejówku

» cały artykuł na stronie FKiDOP

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej