default_mobilelogo

Czterej klerycy ormiańscy  studiujący w warszawskim seminarium duchownym, po krótkiej przerwie semestralnej rozpoczęli drugi semestr, na różnych latach studiów: Aharon, Emmanuel, Narek i przybyły ostatnio Yeghishe czyli Elizeusz! O błogosławieństwo Boże na dalszą seminaryjną formację modlili się oni podczas mszy świętej w obrządku ormiańskim, którą w niedzielę 12 lutego odprawił ks. Józef Naumowicz, duszpasterz Ormian w Polsce, w kaplicy w „Dobrym Miejscu” na warszawskich Bielanach. Była to także okazja, by porozmawiać z ks. Wojciechem Drozdowiczem, znanym proboszczem w Lasku Bielańskim, o pięknie wschodniej liturgii, zobaczyć pokamedulskie eremy i podziemia kościoła, spotkać się z pustelniczką, siostrą Miriam w jej eremie, usłyszeć od niej piękne świadectwo miłości i zobaczyć jej pracownię ikon (siostra żyje w milczeniu przez cały tydzień, jedynie w niedziele może rozmawiać), wreszcie przejść się po warszawskiej Starówce i zobaczyć wystawę „Świętych ikon Kijowa i Czernihowa” w Muzeum Archidiecezjalnym w Warszawie.            (J)

     


Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej