default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Msza św. sprawowana w Warszawie w niedzielę, 5 lutego 2023 r. była niecodzienna pod kilkoma względami. Przede wszystkim każdy wierny – a było nas dużo – pobłogosławiony został relikwiami św. Grzegorza Oświeciciela i św. Rypsymy. O obojgu tych świętych wspominał celebrans, ks. Józef Naumowicz, w swojej homilii. Pierwszy raz w naszej mszy św. uczestniczył nowy kleryk z Armenii, Jerisze (Yeghishe) Aslanyan, który rozpoczyna naukę w Polsce.
Msza św. była nagrywana przez Polskie Radio Program 2, jej emisja planowana jest w niedzielę, 26 lutego o godz. 8.00. Po mszy św. nasz kleryk, Narek Mkrtyczyan podzielił się swoimi bardzo osobistymi wspomnieniami ze służby wojskowej z lat 2020-2022 podczas wojny w Górskim Karabachu. Spotkanie przy herbacie, kawie i słodkościach pełne było rozmów, więc i przeciągnęło się. 
Następna msza św. w Warszawie planowana jest na niedzielę, 19 lutego.

Monika Agopsowicz

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej