default_mobilelogo
14 stycznia 2023 r. rozpoczęła się tegoroczna edycja międzynarodowego spotkania biskupów w Ziemi Świętej. W tym roku delegacje odwiedzą Kościół w Jordanii. Spotkanie, które powstało z inicjatywy Stolicy Apostolskiej w 1998 r., ma na celu wspieranie chrześcijan w Ziemi Świętej. W wydarzeniu będą uczestniczyli przedstawiciele z wielu episkopatów, a także reprezentanci Kościoła anglikańskiego oraz Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie. Uczestnicy wysłuchają też młodzieży, spotkają się z członkami lokalnego duszpasterstwa oraz odwiedzą miejscowe parafie, spotkają się z dyplomatami. Biskupi swoją obecnością dają znak bliskości Kościoła powszechnego z lokalnymi chrześcijanami.
za: Vatican News

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej