default_mobilelogo
zdjęcie: EAST NEWS/STUDIO GN 

"Wkrótce stanę przed ostatecznym sędzią mojego życia. Choć, patrząc wstecz na moje długie życie, mogę mieć wiele powodów do obaw i lęku, to jednak w duchu jestem radosny, ponieważ mocno wierzę, że Pan jest nie tylko sprawiedliwym sędzią, lecz także przyjacielem i bratem, który już sam cierpiał z powodu moich niedostatków i dlatego jako sędzia jest także moim obrońcą.(...)"

DZIŚ O GODZ. 9.34, W WATYKAŃSKIM KLASZTORZE "MATER ECCLESIAE", ODSZEDŁ DO PANA PAPIEŻ SENIOR BENEDYKT XVI.
BYŁ 265. NASTĘPCĄ ŚWIĘTEGO PIOTRA I ZASIADAŁ NA STOLICY APOSTOLSKIEJ OD 19 KWIETNIA 2005 DO 28 LUTEGO 2013 ROKU.

„Jeden z najwybitniejszych Następców św. Piotra ostatnich stuleci. Wielki myśliciel katolicki, autorytet duchowy i choć skromny człowiek, to jednak człowiek niezwykłego formatu". Hołd zmarłemu Benedyktowi XVI składają ludzie Kościoła, głowy państw, politycy.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE... 

Ի ՏԷՐ ՀԱՆԳՉԵՑԱՒ ԲԵՆԵԴԻԿՏՈՍ XVI ՍՐԲԱԶԱՆ ՔԱՀԱՆԱՅԱՊԵՏԸ

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej