default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

W niedzielę 18 grudnia 2022 r., piątą niedzielę ormiańskiego adwentu, w kaplicy Matki Bożej, przy ul. Łazienkowskiej 14, ks. prof. Józef Naumowicz odprawił kolejną mszę św. w obrządku ormiańskim. Sprawowana była w intencji wszystkich Ormian w Polsce, ich Przyjaciół i Sympatyków, o błogosławieństwo Boże dla Wszystkich na Boże Narodzenie i na cały następny rok. Była to ostatnia mszą św. przed Bożym Narodzeniem, więc po niej dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia. 
Najbliższa msza św. w Warszawie, połączona z błogosławieństwem wody, odbędzie się z okazji Święta Objawienia Bożego, w piątek 6 stycznia 2023 r. godz. 11.00.

 » ogólnopolski harmonogram Mszy św.

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej