default_mobilelogo

Informacja jest co prawda sprzed roku, ale warta odnotowania. W październiku ubiegłego roku, w którym minęło 20 lat od historycznej i przełomowej wizyty Jana Pawła II w Armenii (22 – 27 września 2001 r.), oraz 5 lat od podróży papieża Franciszka do tego pierwszego chrześcijańskiego kraju (24 – 26 czerwca 2016 r.), w Armenii z tej okazji zostały wydane okolicznościowe znaczki upamiętniające te wydarzenia.
Są to znaczki z napisami: PILGRIME TO THE FIRST CHRISTIAN NATION (Pielgrzymka do pierwszego narodu chrześcijańskiego) oraz The visit of the Pontiffs of the Roman Catholic Church to Armenia (Wizyta Papieży Kościoła rzymskokatolickiego w Armenii). Na znaczkach jest św. Jan Paweł II, Franciszek, a także Katolikos Patriarcha ormiańskiego Kościoła apostolskiego Karekin II.


Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej