default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Pierwsza po wakacyjnej przerwie msza św. w Warszawie zgromadziła sporo wiernych, wśród nich kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zainteresowanych obrządkiem ormiańskim (patrz: https://www.facebook.com/wsdlodz/). Z Armenii na studia wrócili też klerycy: Aharon, Emmanuel (po obłóczynach) i Narek, który szczęśliwie zakończył służbę wojskową. Do służby ministranckiej dołączył też Aram.
Msza św. była nagrywana przez pracowników Polskiego Radia i będzie odtwarzana w programie II w niedzielę, 30 października. Po zakończonej mszy św. Maria Ohanowicz przekazała ks. Józefowi Naumowiczowi prezent od sióstr benedyktynek z Wołowa - pamiątkę po siostrach benedyktynkach ormiańskich ze Lwowa. Ożywione i miłe rozmowy przy kawie przeciągnęły się - widać, jak bardzo są potrzebne.

tekst: MA; fot. MA i FB WSDŁ

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej