default_mobilelogo
ARMENIA
W dniach 21 października - 3 listopada 2022 r. będzie miało miejsce wielkie wydarzenie dla Ordynariatu Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji Rosji i Europu Wschodniej.  Figura Matki Bożej Fatimskiej z Portugalii, po raz pierwszy w historii, nawiedzi wspólnoty ormiańskokatolickie Armenii i Gruzji. 
ՊԱՏՄԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹԻՒՆ. Ֆաթիմայի Տիրամօր արձանը լինելու է Հայաստանում եւ Վրաստանում.
Nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej będzie wyjątkową okazją do odnowienia i umocnienia wiary dzisiaj i na przyszłość. Umocnienia zaufania Bogu i wiary w siłę wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, poprzez nadanie nowego wymiaru nabożeństwu i miłość do Niej, modlitwę różańcową i całokształt życia modlitewnego w ormiańskokatolickich wspólnotach. 
Powodem szczególnego nabożeństwa do tej figury z Fatimy jest historia objawień Matki Bożej, które miały miejsce w pobliżu wioski Fatima w Portugalii od 13 maja do 13 października 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce małych dzieci, z których dwoje zostało już ogłoszonych świętymi.
Objawienia te mają wielkie znaczenie w historii Kościoła katolickiego. 
zdjęcie z lewej: 22.10.2022 - przywitanie figury Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy Seminarium pw. Świętych Archaniołów w Erywaniu.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej