default_mobilelogo

W Starej Białej, z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej i Grupy Inicjatywnej przy Parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej ponownie odbędzie się 3 lipca 2022 r. piknik, tym razem letni: "Wakacyjny Piknik Charytatywny 13,3", na rzecz wsparcia ormiańskiej wspólnoty katolickiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Panik (Armenia, prow. Szirak).
Główny patronat nad Piknikiem przyjął katolikos - patriarcha ormiańskiego Kościoła katolickiego Rafał Piotr XXI Minassian.
Szczegóły programu można zobaczyć na plakacie. Pierwszy Piknik odbył się 9 stycznia (TU opisywaliśmy to wydarzenie). Zimowy piknik bardzo się udał. Parafia mocno się zintegrowała i już wtedy zaplanowano jego drugą, letnią edycję (obok "bilet" dla gości Pikniku - oczywiście każdy, kto by zechciał pomóc, może z nr konta tam podanego skorzystać...).

Główny cel – pomoc w odbudowie zniszczonego centrum parafialnego, które ma ogromne znaczenie dla wiernych w Paniku. Obiekt jest w stanie tragicznym (poniżej kilka fotografii z ubiegłego tygodnia), a tamtejsza wspólnota katolicka sama nie jest w stanie udźwignąć kosztów jego remontu.

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej