default_mobilelogo
PARAFIA CENTRALNA

Łódź można poruszać po wodzie siłą wioseł, ale można też postawić żagiel – mówił w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego ks. Józef Naumowicz podczas mszy św. w Warszawie 5 czerwca 2022 r. – Aby żagiel wprawił tę łódź w ruch potrzebny jest wiatr. I takim wiatrem na morzu naszego życia jest Duch Święty.  Ta piękna metafora towarzyszyła nam podczas mszy św. i zapewne pozostanie z nami na dłużej.
Msza św. sprawowana była za duszę śp. Macieja Mączyńskiego, zmarłego 24 kwietnia, i w rocznicę urodzin pani Wioli Khondkarian. Odbyło się też spotkanie, pełne pieśni wykonywanych przez kleryków – Aharona i Emmanuela oraz panią Nadię z Ukrainy, która dołączyła także pięknym drugim głosem do naszych śpiewów podczas mszy św.
Maria Ohanowicz-Tarasiuk, prezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, zaprosiła do odwiedzania siedziby Fundacji przy ul. Świętojerskiej 12 w każdy piątek od g. 14.00 do g. 20.00.

mag

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej