default_mobilelogo
ARMENIA

Radujmy się, weselmy się!
Zmartwychwstał Pan, Alleluja!
I w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, trochę świątecznego uśmiechu...
Wielkanocne świętowanie, z modlitwą, tradycją i pysznościami, w ormiańskim przedszkolu katolickim w Mets Sepasar (rejon Aszocka, prow. Szirak), z udziałem ks. Hovsepa Galstyana, duszpasterza Kościoła katolickiego w kilku górskich parafiach tego rejonu.
Przedszkole Ormiańśkiego Kościoła Katolickiego zostało założone w 2004 roku przez proboszcza wspólnoty, pod patronatem Caritas Armenia i gminy Mets Sepasar, ze wsparciem gminy Aszocka. Nad działalnością przedszkola czuwa troskliwy proboszcza miejscowej wspólnoty, ks. Hovsep Galstyan. Naczelne hasło przedszkola to: „Dorastanie poprzez program zdrowego żywienia”. Działania podejmowane w przedszkolu mają na celu pełny rozwój umysłowy, emocjonalny, fizyczny i wychowanie każdego dziecka, tak aby stało się ono zdrową i twórczą jednostką. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 lat.
     
zdjęcia: FB przedszkola

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej