default_mobilelogo
ARMENIA

Pod koniec listopada 2019 r. Ormiańskokatolicki Związek Młodzieży Bavry wydał gazetę «Կանթեղ». Czasopismo adresowane było do lokalnej katolickiej wspólnoty, przedstawiało działalność tego Związku, organizowane przez niego wydarzenia, a także artykuły dotyczące wiary, nauki ormiańskiego Kościoła katolickiego i Kościoła powszechnego. Szerzej pisaliśmy o tym w TYM aktykule.
Iinformowaliśmy też o kolejnych powstających w rejonie Aszocka w prowincji Szirak czasopismach tworzonych przez wspólnoty katolickie tamtejszych wiosek. Były to – jako pierwsza – w Bavrze, i kolejne w: Mets Sepasar, Ghazanchi i Sizavet.

1 września 2020 r. ukazał się pierwszy numer gazet pt. "Տիրամոր Կանթեղ", która połączyła  je wszystkie, o czym TUTAJ.

Właśnie ukazał się pierwszy numer gazety wspólnot katolickich tego rejonu w nowej formie i pod nowym tytułem:«Կաթողիկէ հավատք» („Katolicka Wiara”). 
Redaguje ją, jak i poprzednie, ks. Hovsep Galstyan, duszpasterz kilku parafii rejonu Aszocka. Wydawcą jest Ordynariat Ormiańskiego Kościoła Katolickiego Armenii i Europy Wschodniej. Publikacji patronują: patriarcha katolikos Rafał Piotr XXI Minassian i Caritas Armenii.
Ks. Hovsep zaprasza do współpracy i udziału w pracy przy tworzeniu kolejnych numerów gazety wiernych ze wspólnot katolickich rejonu. Zaproszenie kieruje do młodych ludzi, nawet od 14 roku życia. Można wysyłać swoje przemyślenia, modlitwy (bardzo ważne jest dzielenie się z innymi swoimi duchowymi doświadczeniami) w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub przez Messengera.
Najnowszy, gotowy już, numer gazety będzie można dostać u ks. Hovsepa, gdy będzie mógł dojechać do parafialnych wiosek, bo w tej chwili drogi są nieprzejezdne, zasypane śniegiem.
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej