default_mobilelogo
Kaplica św. Jana Chrzciciela w pobliżu wsi Hartagyugh (prow. Lori, Armenia), znajduje się na wysokości 2157 metrów, na trudno dostępnym wzgórzu. By do niej dojść
trzeba wspiąć się ok. 3 km od wioski Hartagyugh lub Mets Parni. Droga jest stroma i trudna. Sanktuarium, jedno z siedmiu najważniejszych miejsc pielgrzymek. Kaplica otoczona jest wielka czcią i miłością przez wiernych. Wierzący w moc wstawiennictwa Marii Panny i św. Jana Chrzciciela otrzymali wiele łask, zostali uzdrowieni z poważnych chorób.
Nie zachowała się pierwotna kaplica. Była trzykrotnie wysadzana w powietrze i palona w czasie reżimu komunistycznego, i trzykrotnie odrestaurowana staraniem mieszkańców wsi. Obecna pochodzi z 1958 r.
Wokół kaplicy pielgrzymi ustawili setki chaczkarów. 
zdjęcia: FB Hratchia Gasparyan
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej