default_mobilelogo

W poniedziałek 18 października 2021 r. po raz szesnasty dzieci z wielu krajów świata o godz. 9.00 pomodlą się na różańcu w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej “Milion dzieci modli się na różańcu” organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. 
PKWP po raz kolejny zaprasza parafie, przedszkola, szkoły i rodziny do włączenia się w modlitwę 18 października 2021 r. Jest to kampania modlitewna o pokój i jedność na całym świecie, która jak wyjaśnia międzynarodowy prezydent PKWP, kardynał Mauro Piacenza, zachęca jednocześnie dzieci i młodzież do szukania pomocy i wsparcia w trudnych chwilach u Boga.
W tym roku inicjatywa koncentruje się wokół osoby św. Józefa, cytując list apostolski „Patris corde” („Ojcowskim sercem”), napisany przez papieża Franciszka z okazji Roku Świętego Józefa w 150. w rocznicę ogłoszenia go patronem Kościoła powszechnego. Kardynał Piacenza przypomina, że św. Józef „jest dla nas wspaniałym przykładem tego, że Bóg może ze wszystkiego wyprowadzić dobro dzięki naszej modlitwie, wierności i posłuszeństwu Jego Słowu”.
W ubiegłym roku kampania pobiła wszelkie rekordy, gromadząc dzieci ze 136 różnych krajów, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku, Armenii, Papui Nowej Gwinei.

na podstawie: https://pkwp.org/

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej