default_mobilelogo

‹  Msza św. na zakończenie poprzednich warsztatów śpiewu ormiańskiego
w dniach 18-21 kwietnia 2018 r. w Poznaniu

Praktyczne warsztaty muzyczne z liturgii ormiańskiej
odbędą się w Warszawie w dniach 14-17 października 2021 r.
w Warszawie w kaplicy Matki Bożej przy ul. Łazienkowskiej 14.

To niepowtarzalna okazja, by poznać śpiewy chóralne ormiańskiej Mszy św., nieszporów czy liturgii za zmarłych. To także okazja, by zasmakować ducha i piękna ormiańskiej liturgii, przybliżyć sobie jej układ i znaczenie. Warsztaty poprowadzi Andrij Szkrabiuk, znakomity specjalista śpiewu ormiańskiego ze Lwowa (ponad 20 lat prowadzi chór i śpiewy w katedrze ormiańskiej we Lwowie), we współpracy z naszym organistą, Jakubem Kopczyńskim.

- czwartek (14 X), godz. 17.00 – wprowadzenie do śpiewów ormiańskich i pierwsze próby śpiewu, zapraszamy także początkujących;
- piątek (15 X), godz. 17.00 – drugi dzień, próby bardziej zaawansowane (wyjątkowo w sali pod kościołem Wspólnot Jerozolimskich; spotkanie przy wejściu do kościoła, ul. Łazienkowska 14, i wspólne wejście do sali);
- sobota (16 X) – warsztaty przed południem i po południu (godziny zostaną ustalone z uczestnikami i podane na stronie www.ordynariat.ormianie.pl/)
- niedziela (17 X), godz. 10.00 – próba przed Mszą św.; godz. 11.00 msza św.
(nagrywana przez zespół Polskiego Radia, transmisja 24 X, PR II, godz. 8.00).

Serdecznie zapraszam do udziału w tych warsztatach chórzystów z Warszawy i innych ośrodków, także osoby, które chciałby od początku poznać piękną liturgią ormiańską i jej śpiewy. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podczas warsztatów muzycznych należy zachować obostrzenia sanitarne (maseczki, dystans).

Z najlepszymi życzeniami błogosławieństwa Bożego
ks. Józef Naumowicz

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej