default_mobilelogo
ARMENIA

 W tych dniach mija pięć lat od papieskiej wizyty w Armenii, która miała miejsce w dniach 24 - 26 czerwca 2016 r.

Franciszek przyjechał do kraju odważnie spoglądającego w przyszłość i wdzięcznego za okazaną mu przez Papieża bliskość i troskę. Hasłem tej papieskiej podróży były słowa: „Wizyta w pierwszym kraju chrześcijańskim”. Nie tylko sama Armenia, ale wszyscy Ormianie, niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają, cieszyli się ogromnie z papieskiej wizyty. Papież przyjechał na zaproszenie ormiańskich patriarchów i prezydenta tego kraju, całego narodu, który chciał wyrazić mu swój szacunek i wdzięczność za bliskość jaką od zawsze okazywał Ormianom. (z wywiadu Mikayela Minasyana, ambasadora Armenii przy Stolicy Apostolskiej dla Radia Watykańskiego).

  

Zdjęcia: 25.06.2016 r. - ERYWAŃ –Wizyta w kompleksie pomnikowym Cicernakaberd; GIUMRI  – Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego na placu Wartananc; ERYWAŃ – spotkanie ekumeniczne i modlitwa o pokój na placu Republiki.

» tutaj można przypomnieć sobie te trzy dni (artykuły, nagrania, galerie zdjęć)

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej