default_mobilelogo
ARMENIA

(fot. Panik 2019) 

W związku ze śmiercią i obrzędami pogrzebowymi śp. Patriarchy, Katolikosa Krikora Bedrosa XX, ceremonia otwarcia "Aghajanian Hall”, która miała się odbyć 30 maja 2021 r. w Panik (prow. Szirak - TU publikowaliśmy otrzymane zaproszenie i podziękowanie dla Polski), została przełożona na 13 czerwca 2021 r..

Patronatem objął ją abp Rafał Minassian, Ordynariusz Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europu Wschodniej.

Arcybiskup w niedziele 13 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 (godz. 8.00 czasu polskiego) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Panik odprawi z tej okazji uroczystą mszę św., podczas której grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. będzie transmitowana na żywo na stronie ormiańskokatolickiego Radia Mariam w Armenii www.radiomariam.am
 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej