default_mobilelogo

  NAGRANIE MSZY ŚW
 FB Parafii pw. Bł. Edwarda Detkensa, Kościół Pokamedulski:

Informacje i relacje z mszy św. ormiańskokatolickiej, odprawionej w Warszawie dla upamiętnienia 106. rocznicy Ludobójstwa Ormian oraz następujących po niej wystąpień opublikowło i przedrukowało, głównie za Katolicką Agencją Informacyjną, kilka portali, m.in.:

 Liturgia ormiańska w 106. rocznicę tureckiego ludobójstwa - ekai.pl

"W Kościele ormiańskim czerwień symbolizuje piękno ormiańskiej przyrody i związaną z tym radość. 106 lat temu ta radość została przerwana, bo czerwień nie pochodziła już od kwiatów, ale od ormiańskiej krwi – mówił ks. prof. Józef Naumowicz, przewodnicząc w sobotę liturgii ormiańskiej w kościele pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na warszawskich Bielanach. Liturgia sprawowana była w Dniu Pamięci o Ludobójstwie Ormian, a transmitowana była online na profilu parafii na Facebooku.

Mszy św. w obrządku ormiańskim przewodniczył ks. prof. Józef Naumowicz, polski duchowny o ormiańskich korzeniach, będący m.in. duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie." (...)

 Warszawa: liturgia ormiańska w 106. rocznicę tureckiego ludobójstwa Ormianopoka.news
 
  za: ekai.pl

 Warszawa: liturgia ormiańska w 106. rocznicę tureckiego ludobójstwa - deon.pl
   za ekai.pl

 Telewizja Republika

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej