default_mobilelogo

11 kwietnia - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Astwacajin Woghormutian - Աստուածային Ողորմութեան)
(orm) Druga Niedziela Wielkanocna - 
Nowa Niedziela (Czerwona) - Nor Kiraki - Նոր Կիրակի (Կարմիր) 

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy przypada uroczystość Bożego Miłosierdzia.
Święto to zostało ogłoszone przez papieża Jana Pawła II podczas kanonizacji siostry Faustyny w 2000 r. jako wypełnienie prośby Chrystusa.

Papież Franciszek, podczas środowej [7.04.2021] audiencji generalnej, nawiązał do uroczystości Miłosierdzia Bożego, która będzie obchodzona w niedzielę, 11 kwietnia.
Zwracając się do Polaków powiedział:

"Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego.(...) Ustanawiając je, święty Jan Paweł II przypomniał nam, że liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, które odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności.(...) Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim. (...) Zwróćmy się ufni do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego".

» więcej o święcie Bożego Miłosierdzia
» o obrazie Miłosierdzia Bożego (VATICAN NEWS; w j. ormiańskim)

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej