default_mobilelogo
Tegoroczny kalendarz FKiDOP prezentuje unikatową publikację z roku 1937, znajdująca się w zasobach Archiwum Polskich Ormian, jaką jest adres opracowany dla arcybiskupa Józefa T. Teodorowicza dla uczczenia jego 50 rocznicy święceń kapłańskich i 25. otrzymania sakry biskupiej.
Kolejne miesiące zostały zilustrowane barwnymi ilustracjami, reprodukcjami akwarel kościołów ormiańskich autorstwa Stanisława Bisanza. Na odwrocie, oprócz opisu danej parafii zamieszczono kopie kartek, na których podpisali się parafianie ormiańskich parafii Lwowa, Brzeżan, Czerniowiec, Horodenki, Kut, Łyśca, Stanisławowa, Śniatyna i Tyśmienicy. Z powodu ograniczeń rozmiarami kalendarza pokazano tylko ich fragmenty. TUTAJ, na stronie Archiwum Polskich Ormian, można znaleźć więcej podpisów.
W kalendarzu, oprócz świąt kośc. łacińskiego, zaznaczono najważniejsze święta obchodzone w obrządku ormiańskim, podane są za kalendarzem liturgicznym ormiańskiego Kościoła katolickiego na rok 2021, opracowanym przez Patriarchat tego Kościoła w Bzommar, w Libanie, wydanym w grudniu 2020 r.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej