default_mobilelogo
ARMENIA
 fot. Caritas Armenia
Pomoc dla ofiar konfliktu o Górski Karabach
W odpowiedzi na apel Caritas Internationalis, dotyczący pomocy poszkodowanym w konflikcie Armenii i Azerbejdżanu o sporne terytoria Górskiego Karabachu, Caritas Polska przekazała na ten cel 10 tys. euro i uruchomiła zbiórkę dla rodzin poszkodowanych w wyniku walk.

Wsparcie trafia do ofiar konfliktu w Górskim Karabachu – uchodźców, którzy znaleźli schronienie na terytorium Armenii. Zima może być dla nich czasem pogłębiającej się katastrofy humanitarnej. Caritas Armenia prowadzi trzy ośrodki (Goris, Erywań i Artaszat), zapewniając uchodźcom mieszkania, żywność i opiekę medyczną. Konieczna jest jednak pomoc finansowa, by te ośrodki utrzymać. (...)

strona Caritas Polska

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej